random_image2.jpg

AKTYWNY WYPOCZYNEK
Pojezierze Iławskie to niezwykle atrakcyjne tereny dla najbardziej zapalonych miłośników pieszych, narciarskich i rowerowych wycieczek. Oferuje przede wszystkim kilkadziesiąt interesujących szlaków dla tych, którzy upodobali sobie te formy turystyki. Tysiące kilometrów najróżniejszych tras ułatwi dotarcie do wielu mało znanych i interesujących miejsc na terenie pojezierza i okolic o każdej porze roku.

JAZDA KONNA
Obecne tutaj liczne stadniny dają możliwość wypożyczenia koni, bryczki z końmi, odbycia nauki jazdy konnej oraz uczestniczenia w zajęciach hipoterapii, zimą natomiast w organizowanych tu licznie kuligach. Miłośnicy jazdy konnej odnajdą tu wiele niepowtarzalnych miejsc i interesujących tras do tego typu formy spędzania wolnego czasu.

ŻEGLARSTWO I KAJAKARSTWO
Malowniczo położone jeziora i rzeki Pojezierza Iławskiego tworzą wraz z Kanałem Elbląskim szeroki system żeglugi śródlądowej, łączącej okoliczne akweny wodne. Kanał ten umożliwia dopłynięcie z Iławy i Ostródy aż do Bałtyku, co każdego roku wykorzystują wytrawni żeglarze i kajakarze, planując swoje wodne podboje. Popularność wyznaczonych tu tras kajakowych i żeglarskich miała duży wpływ na ulokowanie w okolicach licznych stanic wodnych, obozowisk i pól biwakowych.

WINDSURFING, KITESURFING, BOJERY I NURKOWANIE
Region Pojezierza Iławskiego sprzyja, by poczuć swobodę obcowania z naturą i urok głębi kilkunastu pobliskich jezior. Wody największego akwenu w regionie - Jezioraka, to najbardziej przyjazne miejsce dla miłośników windsurfingu, kitesurfingu i nurkowania.

WĘDKARSTWO I MYŚLISTWO
Na terenie Pojezierza Iławskiego znajduje się wiele niezwykle uroczych i zacisznych miejsc, stworzonych dla miłośników wędkarstwa i myślistwa. Akweny pojezierza obfitują w bogactwo i różnorodność gatunków ryb słodkowodnych. Niejeden wędkarz przeżył tu swoją największą wędkarską przygodę - także zimą, korzystając z uroków wędkarstwa podlodowego.

DZIEDZICTWO KULTUROWE
Na miłośników pieszych, rowerowych i konnych wycieczek czekają tu niezliczone kilometry szlaków, przedstawiających dorobek materialny i duchowy poprzednich pokoleń, w tym przede wszystkim zabytki architektury, sztuki i elementy kultury oraz miejsca związane z ważnymi wydarzeniami i postaciami.

SPORTY ZIMOWE
Mazury Zachodnie, obok możliwości aktywnego wypoczynku wiosną i latem, stwarza również idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Tutejsze lasy i zamarznięte jeziora to najlepsze miejsce dla miłośników narciarstwa biegowego, skiringu, bojerów, kuligów a nawet curlingu, nurkowania podlodowego czy hokeja na lodzie.

Kilka opinii naszych gości

Znajdż nas na mapie

Jeżeli jesteś zainteresowany naszą ofertą zapraszamy do kontaktu

O NAS

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nowopowstałym kompleksem Mazurskiego Centrum Aktywnego Wypoczynku Gerczak położonego w Jażdżówkach, 10 km od miasta Iława. Obszar inwestycji charakteryzuje się szczególnymi walorami krajobrazowymi, wynikającymi z urokliwej lokalizacji w obszarze Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego, bezpośredniego kontaktu z jeziorem Jeziorak oraz urozmaiconego ukształtowania terenu.

 

ADRES

MAZURSKIE CENTRUM AKTYWNEGO WYPOCZYNKU
GERCZAK W JAŻDŻÓWKACH

14-200 Iława, Jażdżówki k. Tynwałdu

TELEFON / E-MAIL

tel: +48 662 227 843
e-mail: biuro@mcawgerczak.pl